Mercury Browser — przeglądarka z iOS dostępna dla Androida

Mercury Browser — przeglądarka z iOS dostępna dla Androida

Mercury Browser — przeglądarka z iOS dostępna dla Androida
Redakcja
16.10.2013 16:48, aktualizacja: 23.10.2013 09:07

System Android to platforma otwarta i w przeciwieństwie chociażby do Windows Phone, w jego wypadku możemy zdecydować się w zasadzie na dowolną przeglądarkę internetową. Tych natomiast nie brakuje. Z tych najważniejszych wymienić można mobilne wersje Chrome, Firefoksa (mającego ostatnio spore problemy z zapewnieniem bezpieczeństwa swoim użytkownikom), a także Opery. Bardzo popularny jest również Dolphin Browser, który karierę zrobił właśnie na urządzeniach mobilnych. W ostatnim czasie do grona przeglądarek dostępnych dla Androida dołączył również Mercury Browser – aplikacja do tej pory bardzo znana i ceniona na platformie iOS.

Obraz

Co cechuje Mercury Browser? Przede wszystkim spore możliwości, a zarazem prosty, elegancki wygląd. Podobnie do konkurencyjnych rozwiązań, również ona pozwala na przeglądanie wielu stron w kartach. Dostępny jest także tryb ochrony prywatności, w którym nie są zapisywane wrażliwe dane użytkownika oraz ciasteczka. Przeglądarka pozwala na pobieranie plików oraz wyszukiwanie tekstu na stronach internetowych. Ciekawą opcją jest również możliwość zmiany useragenta tj. przedstawianie się jako zupełnie inne urządzenie np. tablet lub komputer stacjonarny w celu wyświetlenia pełnej wersji witryn na smartfonie. Aplikacja posiada także kilka preinstalowanych dodatków: możliwość tłumaczenia stron w ramach Google Translate, blokowanie reklam, transfer danych po sieci Wi-Fi, czy też integrację z usługą Dropbox. Oczywiście nie zabrakło ani historii, ani zakładek, ani nawet strony startowej z ulubionymi witrynami.

Bardzo ciekawą funkcją jest opcja czytnika. Po jej użyciu strona jest konwertowana i wyświetlana w sposób podobnych do książek, w którym największą rolę odgrywa tekst, tak samo jak za pośrednictwem usługi Readability lub trybu czytania w Safari. Możliwe jest także uruchomienie trybu nocnego oraz szybka zmiana jasności wyświetlacza z poziomu samej przeglądarki. Aplikacja jest darmowa, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim. Znajdziecie ją w bazie naszego portalu. Wymogiem jej używania jest posiadanie systemu Android w wersji 2.3.3 lub wyższej. Miłego i szybkiego przeglądania!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)