NFT na Facebooku. Użytkownicy mogą już pochwalić się swoimi kolekcjami

NFT na Facebooku. Użytkownicy mogą już pochwalić się swoimi kolekcjami

Facebook wprowadził obsługę NFT
Facebook wprowadził obsługę NFT
Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad Siwik
30.08.2022 12:02, aktualizacja: 30.08.2022 19:40

Meta poinformowała w swoim oficjalnym serwisie informacyjnym o uruchomieniu wsparcia dla NFT na Facebooku. Cyfrowi artyści i właściciele digitalowych kolekcji będą mogli publikować posiadane obrazki zarówno na Facebooku, jak i Instagramie, po podłączeniu portfeli cyfrowych do jednej z aplikacji.

Meta i jej Facebook nie mają w ostatnim czasie najlepszej opinii. Zuckerberg – który sam niedawno przyznał, że jego codzienne budzenie się jako CEO firmy, jest jak dostawanie ciosa w brzuch – kombinuje jak może, żeby przywrócić dawną świetność serwisowi. Jego starania często mają zupełnie odwrotny efekt.

Tym razem Meta wywiązała się z obietnicy wprowadzenia obsługi NFT na Facebooku. Analogiczne rozwiązanie uruchomił na początku roku Twitter. Użytkownicy mogą teraz publikować cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, które mają w swoich cyfrowych portfelach na Facebooku i Instagramie. Po podłączeniu cyfrowych portfeli do jednej z aplikacji, będą mogli uzyskać dostęp do NFT z obu serwisów. Opublikowane obrazki będą różnić się od zwykłych zdjęć tym, że dostaną specjalne oznaczenie.

"Kontynuując wprowadzanie NFT na Facebooku i Instagramie, zaczęliśmy dawać ludziom możliwość publikowania posiadanych przez nich cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. Umożliwi to użytkownikom jednokrotne połączenie swoich cyfrowych portfeli z dowolną aplikacją, aby udostępniać swoje cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie w obu serwisach" – napisano w ogłoszeniu Mety.

Facebook obsługuje NFT
Facebook obsługuje NFT© Meta

Firma wykonała ten ruch kilka tygodni po tym, jak rozszerzyła dostęp do funkcji NFT na Instagramie w kilkudziesięciu kolejnych krajach. Wcześniej tego lata rozpoczęła testy NFT na Facebooku. Meta wkracza coraz głębiej na terytorium NFT, mimo że rynek cyfrowych tokenów zanikł w ostatnich miesiącach. Istnieją przesłanki, że Meta pracuje nad sklepem, w którym użytkownicy będą mogli kupować i sprzedawać NFT, ale to, czy ludzie rzeczywiście będą z niego korzystać, pozostaje w sferze domysłów.

Warto zauważyć, że nie tylko Facebook, ale również NFT nie mają najlepszej opinii. Obrońcy ekologii twierdzą, że technologia niesie ze sobą niewspółmierny do jej zastosowań ślad węglowy. Pojawiają się również głosy, że niewymienialne tokeny to bańka pompowana przez majętnych kryptowaluciarzy, a większość projektów NFT służy jedynie do nabijania kabzy ich twórcom.

Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)