WhatsApp wprowadzi nową opcję. Może cię rozbawić

WhatsApp wprowadzi nową opcję. Może cię rozbawić

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © Getty Images | Chesnot
Oskar Ziomek
19.04.2023 16:18

WhatsApp pracuje nad wprowadzeniem do komunikatora kolejnej opcji, która pojawi się w czatach. Tym razem chodzi o animowane emoji będące czymś pomiędzy naklejkami, a statycznymi "emotkami", które każdy użytkownik WhatsAppa dobrze zna od wielu lat.

Serwis WABetaInfo podaje ciekawe wieści o kolejnej funkcji, która niebawem trafi do WhatsAppa. Mowa o animowanych emoji, które mogą się przydać, by uprzyjemnić rozmowy. To w praktyce kolejny element obok "zwykłych" emoji i naklejek, który w jakiś sposób może wpłynąć na humor rozmówcy - w końcu wszystkie te elementy, niezależnie od wyrażanych emocji, uprzyjemniają w jakiś sposób konwersacje.

WhatsApp ma wykorzystywać animowane emoji, które będą się ruszać dzięki bibliotece Lottie. To oprogramowanie pozwalające realizować proste animacje zarówno w Androidzie, jak i iOS-ie, a zaletą tego rozwiązania jest między innymi lekkość. Można więc zakładać, że nawet rozmowy z dużą liczbą osadzonych animowanych emoji nie będą obciążać przesadnie leciwych telefonów, z których również korzystają użytkownicy WhatsAppa.

Stopklatka z animacji w WhatsAppie
Stopklatka z animacji w WhatsAppie© WABetaInfo

W tym momencie nie wiadomo, kiedy dokładnie animowane emoji trafią do stabilnego wydania WhatsAppa. Na podobnej zasadzie czekamy na wdrożenie opisywanej wcześniej przez nas nowej opcji załączania własnego podpisu do przekazywanych multimediów. Ta funkcja dotyczy zarówno zdjęć, filmów, animacji, jak i plików wysyłanych pomiędzy konwersacjami w WhatsAppie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)