Producent płyt głównych i NFT. Niecodzienna sytuacja

Producent płyt głównych i NFT. Niecodzienna sytuacja

Płyta główna Z690 GTA
Płyta główna Z690 GTA
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Biostar
Przemysław Juraszek
27.01.2022 13:29, aktualizacja: 27.01.2022 21:24

Stosunkowo mało popularny na naszym rynku Biostar znany z produkcji płyt głównych oraz kart graficznych wchodzi na rynek NFT.

Firma produkuje najnowsze płyty główne zgodne z procesorami Intela z serii Alder Lake, które co ciekawe mogą być objęte przedłużeniem gwarancji do czterech lub pięciu lat, co normą w branży nie jest. Mają też w ofercie m.in. najnowsze karty graficzne AMD Radeon z serii RX 6000.

Wracając jednak do szybko rozwijającego się rynku NFT, to Biostar zdecydował się wystawić na sprzedaż swoją pierwszą kolekcję tokenów NFT opartą o maskotki Rena i Amy.

Kolekcja obejmuje 20 tokenów, z których każdy jest limitowany do dziesięciu sztuk. Byłby to chyba pierwszy przypadek, gdy producent sprzętu komputerowego wchodzi na rynek NFT.

Internetowa giełda NFT OpenSea jest miejscem, gdzie artyści, muzycy, filmowcy, twórcy gier czy nawet memów mogą zarabiać realne pieniądze. Ponadto, jeśli ktoś ma szczęście, jak pewien student z Indonezji, to zarobić dziesiątki tysięcy USD może też zwykła osoba. Z kolei z naszego lokalnego podwórka znany jest przypadek projektu Fancy Bears Metaverse platformy Fanadise, który zarobił już 19 mln zł.

Ostatnimi czasy NFT mocno interesuje się Twitter, który chciałby wykorzystać to rozwiązanie do ochrony zdjęć profilowych. Warto jednak zaznaczyć, że druga strona nie śpi, czego przykładem niech będzie serwis z torrentami NFT.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)