SMS z numeru 663790974. Lepiej nie reaguj i usuń

SMS z numeru 663790974. Lepiej nie reaguj i usuń

Uwaga na fałszywe SMS-y
Uwaga na fałszywe SMS-y
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
20.01.2022 13:19

Fałszywe wiadomości SMS dotyczące internetowych zamówień i paczek nie przestają trafiać do Polaków. Dowodem są zgłoszenia, które otrzymujemy od naszych czytelników. Pan Rafał zwrócił naszą uwagę na wiadomość otrzymaną z numeru +48663790974.

Jak donoszą nam nasi czytelnicy, fałszywe SMS-y o nieodebranej paczce, wymaganej dopłacie do dostawy czy realizacji rzekomego zamówienia można dostać także z numeru +48663790974. W tym przypadku fałszywa wiadomość SMS dotyczy rzekomo złożonego zamówienia, a treść sugeruje, że pod załączonym linkiem będzie można śledzić jej status.

W praktyce nie ma to związku z żadnym zakupami, a pod załączonym linkiem nie uda się znaleźć deklarowanego śledzenia. W chwili pisania niniejszego tekstu, link w przytaczanej wiadomości już nie działa, ale z pewnością istnieją także inne warianty tego SMS-a z łączami do działających, fałszywych stron. W ten sposób można stracić zarówno dane i pieniądze - zależnie od formy ataku. Nierzadko można bowiem w ten sposób trafić na fałszywe formularze logowania do bankowości elektronicznej.

Fałszywy SMS
Fałszywy SMS© dobreprogramy | Czytelnik Rafał

Jak wynika z informacji w serwisie nieznany-numer.pl, wspomniany numer 663790974 ma negatywną opinię. Był także wyszukiwany ponad 300 razy, w tym ostatnio (w chwili pisania niniejszej treści) kilkanaście minut temu, co sugeruje bieżące zainteresowanie otrzymywanymi wiadomościami SMS.

Zawsze w takich przypadkach otrzymaną wiadomość najłatwiej będzie po prostu zignorować i usunąć. Alternatywnie można również pomyśleć o dodaniu numeru do tzw. czarnej listy, a w razie potrzeby - zgłoszeniu próby oszustwa na policję. Warto także pamiętać, że dany atak może występować także w innych, zbliżonych formach - otrzymywane SMS-y nie muszą dotyczyć wyłącznie paczek i zamówień.

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)