WhatsApp wprowadził nową opcję. Masz 5 sekund na reakcję

WhatsApp wprowadził nową opcję. Masz 5 sekund na reakcję

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
21.12.2022 07:48

WhatsApp wprowadził do komunikatora nową funkcję dotyczącą usuwania wiadomości na czacie. Dotychczas, jeśli użytkownik przypadkowo usunął z historii wiadomość "tylko u siebie", nie był w stanie jej przywrócić. WhatsApp dostrzegł ten problem i wprowadził właśnie przycisk "cofnij".

Opisywany problem z pewnością nie dotyczy wszystkich użytkowników WhatsAppa, ale ci, którym zdarza się robić pomyłki na czacie i usuwają wiadomości z historii, mogli natknąć się na problem przypadkowego usunięcia danego wpisu "tylko u siebie". Dotychczas skutkowało to bezpowrotnym zniknięciem wiadomości, ale tylko na czacie w danym telefonie. Rozmówca z WhatsAppa dalej widział otrzymany tekst i na tym etapie nie można już było z tym nic zrobić.

Serwis TechCrunch tłumaczy, że po zmianie w WhatsAppie pojawia się przycisk "cofnij". Użytkownikowi daje to 5-sekundowe okienko na wycofanie się z opcji usuwania tylko u siebie. Jeśli nie wycofa się ze swojej decyzji - komunikator usunie wiadomość tylko w jego telefonie, dokładnie tak, jak dotychczas. Cofnięcie pozwala jednak zmienić zdanie i skorzystać z opcji "usuwania u wszystkich", czego wielu użytkownikom brakowało.

Usuwanie wiadomości "u wszystkich" skutkuje oczywiście nadal wyświetleniem odpowiedniego komunikatu także u rozmówcy. Wysłana wcześniej treść znika jednak z czatu WhatsAppa, a w wielu momentach może być to kluczowe, by uniknąć kompromitacji czy niedomówień, jeśli przez przypadek udostępni się komuś niewłaściwą treść.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Użytkownicy, którzy nie widzą jeszcze nowej opcji cofania przypadkowego usuwania w WhatsAppie, muszą uzbroić się w chwilę cierpliwości. Co do zasady nowość została już powszechnie udostępniona, ale aplikacja nie jest aktualizowana w jednym momencie we wszystkich telefonach. Trzeba więc zaczekać kilka dni lub spróbować wymusić aktualizację WhatsAppa w telefonie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)