WhatsApp wprowadził nową opcję. Masz 5 sekund na reakcję

WhatsApp wprowadził nową opcję. Masz 5 sekund na reakcję21.12.2022 07:48
WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

WhatsApp wprowadził do komunikatora nową funkcję dotyczącą usuwania wiadomości na czacie. Dotychczas, jeśli użytkownik przypadkowo usunął z historii wiadomość "tylko u siebie", nie był w stanie jej przywrócić. WhatsApp dostrzegł ten problem i wprowadził właśnie przycisk "cofnij".

Opisywany problem z pewnością nie dotyczy wszystkich użytkowników WhatsAppa, ale ci, którym zdarza się robić pomyłki na czacie i usuwają wiadomości z historii, mogli natknąć się na problem przypadkowego usunięcia danego wpisu "tylko u siebie". Dotychczas skutkowało to bezpowrotnym zniknięciem wiadomości, ale tylko na czacie w danym telefonie. Rozmówca z WhatsAppa dalej widział otrzymany tekst i na tym etapie nie można już było z tym nic zrobić.

Serwis TechCrunch tłumaczy, że po zmianie w WhatsAppie pojawia się przycisk "cofnij". Użytkownikowi daje to 5-sekundowe okienko na wycofanie się z opcji usuwania tylko u siebie. Jeśli nie wycofa się ze swojej decyzji - komunikator usunie wiadomość tylko w jego telefonie, dokładnie tak, jak dotychczas. Cofnięcie pozwala jednak zmienić zdanie i skorzystać z opcji "usuwania u wszystkich", czego wielu użytkownikom brakowało.

Usuwanie wiadomości "u wszystkich" skutkuje oczywiście nadal wyświetleniem odpowiedniego komunikatu także u rozmówcy. Wysłana wcześniej treść znika jednak z czatu WhatsAppa, a w wielu momentach może być to kluczowe, by uniknąć kompromitacji czy niedomówień, jeśli przez przypadek udostępni się komuś niewłaściwą treść.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kamienie milowe w technologii - rozmowa z dr. Tomaszem Rożkiem

Użytkownicy, którzy nie widzą jeszcze nowej opcji cofania przypadkowego usuwania w WhatsAppie, muszą uzbroić się w chwilę cierpliwości. Co do zasady nowość została już powszechnie udostępniona, ale aplikacja nie jest aktualizowana w jednym momencie we wszystkich telefonach. Trzeba więc zaczekać kilka dni lub spróbować wymusić aktualizację WhatsAppa w telefonie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)