Wiadomości Google: wybrańcy już nie muszą ich czytać – mogą usłyszeć dzięki Asystentowi

Wiadomości Google: wybrańcy już nie muszą ich czytać – mogą usłyszeć dzięki Asystentowi

Google integruje funkcje Asystenta z Wiadomościami (depositphotos)
Google integruje funkcje Asystenta z Wiadomościami (depositphotos)
Oskar Ziomek
07.12.2018 12:05

Google wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników chętnie korzystających z głosowego Asystenta oraz aplikacji Wiadomości. Aby rozwiązać część problemów, od teraz przegląd wiadomości będzie mógł być odczytywany na głos przy współpracy z Asystentem Google, który zadba o to, by treści się nie powtarzały i można było omijać te, które nie są najciekawsze. Nowe możliwości trafiają zarówno do Asystenta w smartfonach, jak i do inteligentnych głośników Google.

Jak podaje serwis NiemanLab, producent pracował nad integracją przez ostatni rok, porozumiewając się przy tym z około 130 wydawcami. W ten sposób stworzono prototyp swego rodzaju stacji radiowej, którą użytkownicy mogą kontrolować głosowymi poleceniami wydawanymi Asystentowi. Można w ten sposób przejść do odsłuchu poprzedniej lub kolejnej wiadomości, ominąć te nieciekawe lub poprosić o więcej szczegółów. Na tę chwilę funkcja będzie jednak dostępna wyłącznie dla użytkowników z USA korzystających z angielskiej wersji Asystenta.

Collaborating on the future of audio news for the Assistant

Nie oznacza to jednak, że wkrótce ten stan rzeczy się nie zmieni. Przypomnijmy, że polskojęzyczny Asystent Google ma trafić do wszystkich użytkowników w Polsce jeszcze w tym roku. Oficjalne potwierdzenie finalizacji prac nad aktualizacją otrzymaliśmy w listopadzie, a od tamtego czasu coraz więcej osób raportuje, że w ten czy inny sposób polskojęzyczny Asystent pojawił się w ich urządzeniach.

Nadchodząca implementacja języka polskiego to nie jedyna zmiana, o której jest głośno. Niedawno z okazji świąt, do Asystena trafiło kilka przydatnych nowości, choć nie wszystkie są związane z okresem świątecznym i także w tym przypadku część funkcji ograniczona jest jedynie do wybranych rynków. Ciekawostką jest choćby odmienne reagowanie na polecenia, gdy użytkownik skorzysta ze zwrotów grzecznościowych. O szczegółach można przeczytać w odrębnej publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)