"Wracała z zakupów". Nowe oszustwo na Facebooku. Apel policji

"Wracała z zakupów". Nowe oszustwo na Facebooku. Apel policji

Policja
Policja
Źródło zdjęć: © Materiały WP
25.01.2022 19:06

Policja przestrzega przed nowym oszustwem, które zyskuje ogromną popularność na Facebooku. Autor podejrzanego wpisu stara się wzbudzać emocje, sugerując, że wyrządzono krzywdę małej dziewczynce.

Policja ostrzega przed nowym oszustwem na Facebooku. Autor wpisu stara się grać na emocjach użytkowników mediów społecznościowych. Przedstawia w nim historię małej dziewczynki, która miała rzekomo zostać skrzywdzona przez nieznanego mężczyznę w kapturze.

We wpisie przedstawiono historię dziewczynki, którą miała spotkać krzywda podczas powrotu z zakupów. Wskazano nawet dokładny adres miejsca, gdzie miało dojść do przestępstwa. Co istotne - autor wpisu umieścił w nim także odnośnik do prawdopodobnie niebezpiecznego serwisu. Poniżej prezentujemy pełną treść wpisu, który rozprzestrzenia się w mediach społecznościowych.

Nowe oszustwo na Facebooku
Nowe oszustwo na Facebooku© Policja

"Dziewczynka wracała z zakupów w żabce, jak udało mi się ustalić znajduje się ona przy ulicy Cybisa 5. Zauważyła, że dłuższą chwilę idzie za nią mężczyzna w kapturze, który nagle przyśpieszył kroku. Zestresowana dziewczynka zatrzymała się i wtedy stała się tragedia. Poinformujcie swoich znajomych i rodziny aby uważali na siebie dopóki policja nie poda do wiadomości publicznej, że zatrzymali mężczyznę. Przesyłajcie post dalej" (pisownia oryginalna).

Policja informuje, że na terenie Prudnika, gdzie miało dojść do całej sytuacji, nie odnotowano żadnego tego typu przewinienia. Historia jest więc zmyślona i nie należy udostępniać wpisu, by nie siać dezinformacji.

Co więcej - potencjalnie niebezpieczna strona, do której prowadzi zamieszczony w poście odnośnik, może służyć do infekowania komputerów złośliwym oprogramowaniem. Stąd już tylko krok do umożliwienia oszustom skorzystania z naszej bankowości internetowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)