YouTube testuje nowe funkcje, w tym "wyszukiwanie w filmach"

YouTube testuje nowe funkcje, w tym "wyszukiwanie w filmach"

YouTube testuje nowe funkcje w serwisie
YouTube testuje nowe funkcje w serwisie
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek
20.12.2022 15:50

YouTube podejmuje kolejne kroki, by zmienić nieco swój serwis. Wśród testowanych opcji jest wyszukiwanie biorące pod uwagę nie tylko tytuł i opis filmu, ale całą jego treść. Chodzi o możliwość trafienia na konkretny fragment nagrania bezpośrednio z wyszukiwarki w telefonie, ale to nie wszystko.

O szczegółach zmian testowanych pod kątem YouTube'a pisze The Verge. Jak zwrócono uwagę, część eksperymentów dotyczy na tę chwilę tylko rynku indyjskiego, ale docelowo funkcje trafią zapewne do wszystkich użytkowników. Ciekawie prezentuje się zwłaszcza możliwość wyszukiwania filmów na podstawie ich treści. Wszystko wskazuje na to, że kluczowa będzie tutaj wykonywana w tle transkrypcja. Użytkownik będzie w stanie znaleźć konkretną sekundę danego nagrania, w której pada wpisane słowo.

Równolegle na YouTubie trwają testy funkcji pozwalającej dodawać wiele ścieżek dźwiękowych do jednego filmu. Będzie to znakomite rozwiązanie dla osób posługujących się kilkoma językami, które nagrywają filmy z narracją (np. tutoriale czy poradniki).

Tworząc jeden film na YouTube'a (część wizualną), będzie można do niego dodać kilka ścieżek dźwiękowych, a tym samym trafić do szerszej widowni. Obecnie można sobie było radzić półśrodkami, tworząc kolejny kanał lub dodając ten sam film w kilku wersjach językowych. YouTube ma również pozwolić twórcom na sprzedawanie kursów - serii filmów wraz z dodatkowymi materiałami, co pozwoli im łatwiej monetyzować swoje działania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak podaje The Verge, YouTube nie odpowiedział na prośbę o komentarz w sprawie szczegółów dotyczących wdrożenia wszystkich opisywanych zmian. Na tę chwilę mowa więc tylko o testach na indyjskim rynku. Można się jednak domyślać, że udostępnienie wszystkich nowości na szerszą skalę to tylko kwestia czasu, więc warto być przygotowanym.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)