Android Auto 7.5 do pobrania. Interfejs Coolwalk rodzi się w bólach

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Getty Images | David Paul Morris
Oskar Ziomek

11.04.2022 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 7.5 trafia do kierowców, ale nie jest to jednoznaczne z dostępnością wyczekiwanego interfejsu Coolwalk. Dzielony ekran może jednak zostać włączony po stronie serwera w dowolnym momencie.

Android Auto 7.5 trafia już do pierwszych kierowców, ale jak informuje serwis autoevolution, nie oznacza to uaktywnienia nowego interfejsu Coolwalk. Chodzi o ideę wdrożenia dzielonego ekranu do samochodów z wyświetlaczami o dowolnych proporcjach. Obecnie podobny patent stosowany jest od dawna, ale wyłącznie w autach z systemami infotainment o "ultraszerokich" ekranach.

Android Auto 7.5 powinien jednak przybliżyć użytkowników do nowego interfejsu. Jeśli Google zdecyduje się uaktywnić go po stronie serwera, w praktyce i tak będzie to wymagać posiadania jednej z najnowszych wersji Androida Auto. Przypomnijmy, że począwszy od Androida 10, Android Auto jest elementem systemu i aktualizuje się automatycznie, podobnie odkąd jest dostępny także w Polsce w Google Play.

Najnowsza wersja Androida Auto powinna natomiast "od ręki" dać użytkownikom dostęp do narzędzia diagnostycznego, które pozwala sprawdzić jakość połączenia przez przewód USB. Jest to odpowiedź twórców na liczne problemy kierowców, których spora część wynika z kiepskiej jakości kabla, który w praktyce staje się źródłem problemów z Androidem Auto. Więcej na ten temat pisaliśmy, opisując Androida Auto 7.5 beta.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)