Android Auto 11.9 do pobrania. Przybywa zmian w interfejsie

Android Auto 11.9 do pobrania. Przybywa zmian w interfejsie

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
07.05.2024 08:02

Android Auto 11.9 jest już dostępny do pobrania dla kierowców, co jak zwykle oznacza początek przygody z odkrywaniem nowości w aplikacji. Google konsekwentnie nie dzieli się informacjami o zmianach w Androidzie Auto, a wiele nowych funkcji wdrażanych jest na bieżąco po stronie serwera.

Od pewnego czasu w Androidzie Auto da się zauważyć postępujące zmiany w interfejsie. Są to nieznaczne korekty dotyczące etapów obsługi głosowej, telefonu oraz wiadomości tekstowych. Zależnie od konkretnej pary telefon-samochód i wersji aplikacji, część użytkowników Androida Auto może już widzieć między innymi nowy interfejs Asystenta Google podczas wydawania poleceń głosowych. Nieco inaczej niż jeszcze kilka miesięcy temu prezentowane są także wiadomości tekstowe podczas ich odczytywania.

Wiele wskazuje na to, że Android Auto 11.9 to kolejne wydanie, które w praktyce jest tylko pakietem zmian "pod maską" i podstawą do wdrażania kolejnych nowości tego typu po stronie serwera. Google sukcesywnie wdraża tu nowości, które zapowiedziano w styczniu podczas prezentacji Samsunga Galaxy S24.

Dzięki wykorzystaniu AI, Android Auto docelowo będzie w stanie streszczać wiadomości i sprytnie proponować odpowiedzi. Czas przyszły jest nieprzypadkowy - w Polsce na razie funkcja nie jest dostępna. W tym momencie trudno zweryfikować, czy Android Auto 11.9 stanowi przełomowy krok w zakresie przygotowania aplikacji do obsługi tych funkcji w Polsce, gdzie nowa opcja nie jest jeszcze dostępna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Android Auto 11.9 co do zasady powinien zaktualizować się w telefonie automatycznie, o ile użytkownik posiada telefon z Androidem 10 lub nowszym. Aktualizację można też samodzielnie przyspieszyć w sklepie Google Play. W przypadku starszych telefonów, Androida Auto 11.9 trzeba pobrać samodzielnie spoza sklepu, wykorzystując plik APK.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)