Mapy Google: nowa opcja dla pasażera pomoże kierowcy

Mapy Google: nowa opcja dla pasażera pomoże kierowcy

Mapy Google
Mapy Google
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
23.02.2023 07:18

W Mapach Google zauważono nową opcję, która spodoba się podróżującym samochodem wyposażonym w system Android Auto. Jak zwrócili uwagę użytkownicy na reddicie, od niedawna mimo podłączonego telefonu do samochodu, w smartfonie da się równolegle włączyć aplikację Google Maps.

System Android Auto to przeniesienie funkcji telefonu na wyświetlacz w samochodzie, z uwzględnieniem interfejsu wygodniejszego dla kierowcy. Technicznie za wszystko odpowiada jednak podłączony smartfon - nie dziwiło więc dotychczas, że kiedy Android Auto działa, w telefonie nie da się równolegle uruchomić drugiej instancji nawigacji, na przykład Map Google. Serwis Android Police donosi, że obecnie jest inaczej.

Na zmianę zwrócili uwagę użytkownicy reddita, którzy mają nadzieję, że nie jest to zwykły błąd Androida Auto. Okazuje się jednak, że po instalacji Map Google 11.67.02, aplikację da się uruchomić w telefonie, mimo że w tle działa na ekranie samochodu. Wówczas na obydwu wyświetlaczach pokazuje się ta sama trasa.

Mapy Google w telefonie podłączonym do systemu Android Auto
Mapy Google w telefonie podłączonym do systemu Android Auto© Android Police

To otwarcie nowych możliwości dla pasażera, który w podbramkowej sytuacji zagubienia kierowcy w większym mieście może wziąć do ręki telefon i pomóc znaleźć inną trasę czy punkty POI w pobliżu, swobodnie obsługując nawigację z poziomu smartfonu - wygodniej niż na ekranie w aucie. Drugi scenariusz to możliwe wykorzystanie telefonu w uchwycie na szybę jako ekranu nawigacji mimo podłączenia Androida Auto na przykład tylko na potrzeby obsługi odtwarzacza multimedialnego czy zestawu głośnomówiącego

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obydwa przypadki to po prostu więcej opcji dla kierowców (i pasażerów) - przy wspomnianym założeniu, że może być to także po prostu błąd i opcja zniknie z telefonów przy okazji kolejnej aktualizacji. Z tego miejsca warto podkreślić, że z pewnością nie każdy użytkownik Map Google już teraz może zaobserwować opisywaną zmianę. Aktualizacje są wypychane do użytkowników partiami, toteż może jeszcze minąć sporo czasu, nim nowość pojawi się w każdym telefonie z Androidem.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprorgamy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)