WhatsApp przypomni o haśle. Zobaczysz komunikat

WhatsApp przypomni o haśle. Zobaczysz komunikat

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © Getty Images | Chesnot
Oskar Ziomek
22.05.2023 15:42

WhatsApp w telefonach otrzymuje nową funkcję. Komunikator sam przypomni użytkownikowi, że korzysta z szyfrowanego backupu i zachęci do sprawdzenia, czy użytkownik pamięta hasło. Jeśli nie - będzie to okazja, by je zmienić i zachować dostęp do historii czatów WhatsAppa w razie potrzeby.

WhatsApp dostaje kolejne aktualizacje w zawrotnym tempie. Najnowsza zmiana dotyczy zapamiętywania historii czatów w formie szyfrowanej kopii zapasowej. Komunikator zacznie przypominać o tym fakcie użytkownikowi i sprawdzać raz na jakiś czas, czy właściciel konta WhatsAppa pamięta odpowiednie hasło. Jeśli nie, będzie można z tego miejsca rozpocząć procedurę jego zmiany.

O szczegółach pisze WABetaInfo zwracając uwagę, że niektórzy mogą korzystać z tej opcji już teraz. Została wprowadzona począwszy od WhatsAppa na Androida 2.23.9.74 oraz w wydaniu na iOS-a: 23.9.77. Nie oznacza to jednak, że nowa funkcja działa automatycznie u wszystkich użytkowników tych wydań. Wdrażanie jest etapowe i trzeba założyć, że nowość trafi do WhatsAppa we wszystkich telefonach dopiero w perspektywie najbliższych dni, jak nie tygodni.

Przypomnienie o haśle szyfrowanej kopii zapasowej w WhatsAppie
Przypomnienie o haśle szyfrowanej kopii zapasowej w WhatsAppie© WABetaInfo

Użytkownicy WhatsAppa są ostatnio zasypywani nowymi funkcjami, które sukcesywnie trafiają do komunikatora. Chociaż część jest na razie dostępna wyłącznie w testowych wydaniach beta, warto zwrócić uwagę między innymi na planowane wdrożenie mechanizmu tworzenia własnych naklejek oraz opcję zapisywania wiadomości na później w przypadku WhatsAppa na desktopy.

Czy warto kupić smartfon Huawei P60 Pro?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)