WhatsApp przypomni o haśle. Zobaczysz komunikat

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © Getty Images | Chesnot
Oskar Ziomek

22.05.2023 15:42

WhatsApp w telefonach otrzymuje nową funkcję. Komunikator sam przypomni użytkownikowi, że korzysta z szyfrowanego backupu i zachęci do sprawdzenia, czy użytkownik pamięta hasło. Jeśli nie - będzie to okazja, by je zmienić i zachować dostęp do historii czatów WhatsAppa w razie potrzeby.

WhatsApp dostaje kolejne aktualizacje w zawrotnym tempie. Najnowsza zmiana dotyczy zapamiętywania historii czatów w formie szyfrowanej kopii zapasowej. Komunikator zacznie przypominać o tym fakcie użytkownikowi i sprawdzać raz na jakiś czas, czy właściciel konta WhatsAppa pamięta odpowiednie hasło. Jeśli nie, będzie można z tego miejsca rozpocząć procedurę jego zmiany.

O szczegółach pisze WABetaInfo zwracając uwagę, że niektórzy mogą korzystać z tej opcji już teraz. Została wprowadzona począwszy od WhatsAppa na Androida 2.23.9.74 oraz w wydaniu na iOS-a: 23.9.77. Nie oznacza to jednak, że nowa funkcja działa automatycznie u wszystkich użytkowników tych wydań. Wdrażanie jest etapowe i trzeba założyć, że nowość trafi do WhatsAppa we wszystkich telefonach dopiero w perspektywie najbliższych dni, jak nie tygodni.

Przypomnienie o haśle szyfrowanej kopii zapasowej w WhatsAppie
Przypomnienie o haśle szyfrowanej kopii zapasowej w WhatsAppie© WABetaInfo

Użytkownicy WhatsAppa są ostatnio zasypywani nowymi funkcjami, które sukcesywnie trafiają do komunikatora. Chociaż część jest na razie dostępna wyłącznie w testowych wydaniach beta, warto zwrócić uwagę między innymi na planowane wdrożenie mechanizmu tworzenia własnych naklejek oraz opcję zapisywania wiadomości na później w przypadku WhatsAppa na desktopy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)