WhatsApp dostanie nową funkcję. Znasz ją z poczty e-mail

WhatsApp dostanie nową funkcję. Znasz ją z poczty e‑mail

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek
23.02.2023 13:32

WhatsApp testuje "prywatny newsletter", czyli funkcję, która wkrótce może trafić do stabilnej wersji komunikatora. To nowe podejście do mechanizmu, który wszyscy świetnie znają ze świata poczty e-mail. Użytkownik zapisuje się do newslettera, by otrzymywać informacje o nowościach w formie e-maili, co normalnie można by uznać za spam.

Na szczegóły przygotowywanej funkcji newsletterów w WhatsApp zwraca uwagę WABetaInfo po analizie kodu testowego wydania Beta. Newslettery w komunikatorze miałyby działać w zasadzie dokładnie tak, jak w przypadku poczty e-mail. Użytkownik z własnej woli miałby zapisywać się do grup odbiorców zainteresowanych danym tematem, by otrzymywać aktualizacje w danej tematyce w formie podobnej do grupowych czatów WhatsAppa.

Co ciekawe, z analizy kodu wynika, że w tym przypadku nie funkcjonowałoby szyfrowanie end-to-end, ale numer telefonu użytkownika (będący w WhatsAppie "loginem" i identyfikatorem), ma pozostać zamaskowany, by nie mówić o naruszeniu prywatności. Newlettery w WhatsAppie mają pozwolić na docieranie z danymi treściami do "dużej grupy ludzi", która na tę chwilę nie jest dokładnie określona. Warto przypomnieć, że czaty grupowe w WhatsAppie mogą obecnie obejmować do 512 rozmówców, ale już od paru miesięcy trwają testy dla dwukrotnie większych konwersacji.

Newslettery w WhatsAppie to funkcja na wczesnym etapie rozwoju, wobec czego nawet dla testerów pozostaje nieco tajemnicza. W tym momencie nie wiadomo jak szybko będą postępować prace, a co za tym idzie - kiedy finalnie newslettery mogłyby trafić do stabilnego wydania WhatsAppa w telefonie. Można także założyć, że kiedy opcja będzie już funkcjonować, minie sporo czasu, nim zyska popularność i w praktyce będzie użyteczna dla użytkowników chcących "zapisać się" do newslettera wybranej grupy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreporgramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)