WhatsApp dostanie nową funkcję. Znasz ją z poczty e‑mail

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek

23.02.2023 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp testuje "prywatny newsletter", czyli funkcję, która wkrótce może trafić do stabilnej wersji komunikatora. To nowe podejście do mechanizmu, który wszyscy świetnie znają ze świata poczty e-mail. Użytkownik zapisuje się do newslettera, by otrzymywać informacje o nowościach w formie e-maili, co normalnie można by uznać za spam.

Na szczegóły przygotowywanej funkcji newsletterów w WhatsApp zwraca uwagę WABetaInfo po analizie kodu testowego wydania Beta. Newslettery w komunikatorze miałyby działać w zasadzie dokładnie tak, jak w przypadku poczty e-mail. Użytkownik z własnej woli miałby zapisywać się do grup odbiorców zainteresowanych danym tematem, by otrzymywać aktualizacje w danej tematyce w formie podobnej do grupowych czatów WhatsAppa.

Co ciekawe, z analizy kodu wynika, że w tym przypadku nie funkcjonowałoby szyfrowanie end-to-end, ale numer telefonu użytkownika (będący w WhatsAppie "loginem" i identyfikatorem), ma pozostać zamaskowany, by nie mówić o naruszeniu prywatności. Newlettery w WhatsAppie mają pozwolić na docieranie z danymi treściami do "dużej grupy ludzi", która na tę chwilę nie jest dokładnie określona. Warto przypomnieć, że czaty grupowe w WhatsAppie mogą obecnie obejmować do 512 rozmówców, ale już od paru miesięcy trwają testy dla dwukrotnie większych konwersacji.

Newslettery w WhatsAppie to funkcja na wczesnym etapie rozwoju, wobec czego nawet dla testerów pozostaje nieco tajemnicza. W tym momencie nie wiadomo jak szybko będą postępować prace, a co za tym idzie - kiedy finalnie newslettery mogłyby trafić do stabilnego wydania WhatsAppa w telefonie. Można także założyć, że kiedy opcja będzie już funkcjonować, minie sporo czasu, nim zyska popularność i w praktyce będzie użyteczna dla użytkowników chcących "zapisać się" do newslettera wybranej grupy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreporgramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także