Windows 11 22H2 za pasem. Jest kandydat na wersję RTM

Windows 11 22H2 za pasem. Jest kandydat na wersję RTM

Windows
Windows
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
16.05.2022 08:16, aktualizacja: 16.05.2022 10:16

Windows 11 dostanie niebawem pierwszą dużą aktualizację. Wydanie 22H2 - znane także jako Sun Valley 2 - zbliża się wielkimi krokami i powinno trafić do użytkowników latem tego roku. Już teraz wiele wskazuje na to, że wydanie RTM jest w zasadzie gotowe.

Jak wynika z publikacji Windows Latest, zaufane źródła mają informować o premierze wydania RTM Windowsa 11 22H2 już 24 maja. Jednocześnie zakłada się, że kompilacja 22621 jest w praktyce tym wydaniem i do czasu premiery nie zmieni się wcale lub tylko minimalnie. W praktyce oznacza to, że insiderzy widzą Windowsa 11 22H2 w kształcie, w jakim trafi do wszystkich lada moment, jeszcze w maju lub czerwcu.

Niestety w praktyce nie będzie to oznaczać natychmiastowego wdrożenia w licznych komputerach. Jak pokazują ostatnio statystyki, użytkownicy Windowsa 10 coraz rzadziej decydują się na instalację Windowsa 11. Spowolnione tempo przejmowania rynku przez Jedenastkę jest częściowo wynikiem stosunkowo wysokich wymagań sprzętowych, jednak nie zmienia to faktu, że wdrożenie jest zauważalnie wolniejsze od wszelkich dużych aktualizacji Windowsa 10 z ostatnich lat.

Windows 11 22H2 ma być natomiast ciekawą i faktycznie "dużą" aktualizacją systemu. Kluczowe zmiany obejmą aspekt wizualny, w tym między innymi menedżer zadań, który został całkowicie przeprojektowany (a obecna jego forma pamięta jeszcze czasy Windowsa 8). Microsoft eksperymentuje też z obsługą kart w eksploratorze - możliwe, że ich premiery również doczekamy się na dniach lub tygodniach.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)