Windows 11: Łącze z telefonem od teraz działa z iPhone'ami

Windows 11: Łącze z telefonem od teraz działa z iPhone'ami

Windows 11 22H2
Windows 11 22H2
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek
27.04.2023 12:18, aktualizacja: 27.04.2023 12:44

Windows 11 od teraz współpracuje także z iPhone'ami. Microsoft ogłosił, że wbudowana w system aplikacja Łącze z telefonem jest właśnie aktualizowana na 85 rynkach. Nowa wersja, po długim czasie testów, obsługuje nie tylko Androida, ale także iOS-a.

Łącze z telefonem to prosta aplikacja wbudowana w system pozwalająca zrobić dokładnie to, co sugeruje nazwa - sparować Windowsa 11 ze smartfonem, by wygodnie odczytywać niektóre treści z telefonu na ekranie komputera. W praktyce da się w ten sposób na przykład wysyłać SMS-y czy przeglądać zawartość galerii z aparatu. Teraz Microsoft ogłosił, że aplikacja obsłuży również iPhone'y.

Żeby połączyć iPhone'a z Windowsem 11, należy dysponować urządzeniem z iOS-em 14 lub nowszym, mieć włączony Bluetooth i zainstalowaną aplikację Łącze do Windows. Microsoft podaje, że obsługa iPhone'ów już teraz trafia do pierwszych komputerów z Windows 11, ale w praktyce może to zająć kilkanaście dni. Jak podkreśla, w połowie maja opcja ma być dostępna dla wszystkich użytkowników Windows 11.

Microsoft informuje dodatkowo, że obsługa systemu wiadomości jest niepełna względem możliwości w samym iPhone'ach, co wynika z ograniczeń iOS-a. Po podłączeniu telefonu do Windowsa 11, z poziomu komputera nie będzie działać między innymi udostępnianie zdjęć i wideo oraz rozmowy grupowe.

Czy warto kupić laptop MacBook Pro 14 (2023)?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)