Windows 11: Łącze z telefonem od teraz działa z iPhone'ami

Windows 11: Łącze z telefonem od teraz działa z iPhone'ami

Windows 11 22H2
Windows 11 22H2
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek
27.04.2023 12:18, aktualizacja: 27.04.2023 12:44

Windows 11 od teraz współpracuje także z iPhone'ami. Microsoft ogłosił, że wbudowana w system aplikacja Łącze z telefonem jest właśnie aktualizowana na 85 rynkach. Nowa wersja, po długim czasie testów, obsługuje nie tylko Androida, ale także iOS-a.

Łącze z telefonem to prosta aplikacja wbudowana w system pozwalająca zrobić dokładnie to, co sugeruje nazwa - sparować Windowsa 11 ze smartfonem, by wygodnie odczytywać niektóre treści z telefonu na ekranie komputera. W praktyce da się w ten sposób na przykład wysyłać SMS-y czy przeglądać zawartość galerii z aparatu. Teraz Microsoft ogłosił, że aplikacja obsłuży również iPhone'y.

Żeby połączyć iPhone'a z Windowsem 11, należy dysponować urządzeniem z iOS-em 14 lub nowszym, mieć włączony Bluetooth i zainstalowaną aplikację Łącze do Windows. Microsoft podaje, że obsługa iPhone'ów już teraz trafia do pierwszych komputerów z Windows 11, ale w praktyce może to zająć kilkanaście dni. Jak podkreśla, w połowie maja opcja ma być dostępna dla wszystkich użytkowników Windows 11.

Microsoft informuje dodatkowo, że obsługa systemu wiadomości jest niepełna względem możliwości w samym iPhone'ach, co wynika z ograniczeń iOS-a. Po podłączeniu telefonu do Windowsa 11, z poziomu komputera nie będzie działać między innymi udostępnianie zdjęć i wideo oraz rozmowy grupowe.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)