Android Auto 9.1 do pobrania. Kolejna porcja poprawek "pod maską"

Android Auto 9.1 do pobrania. Kolejna porcja poprawek "pod maską"

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
16.03.2023 13:04, aktualizacja: 16.03.2023 20:29

Android Auto 9.1 jest już dostępny dla kierowców. Google pozostaje natomiast tajemniczy, co nowego pojawiło się tym razem w systemie. Można więc zakładać, że chodzi przede wszystkim o poprawki błędów, co nie musi być widoczne dla każdego użytkownika Androida Auto na pierwszy rzut oka.

Android Auto 9.1 to już któreś z rzędu wydanie systemu dla kierowców, w którym interfejs Coolwalk powinien po prostu działać. Przypominamy, że nowy dzielony wygląd Androida Auto to zmiana, która pojawia się w smartfonach (a w konsekwencji w samochodach) niezależnie od wersji oprogramowania, bo jest włączana po stronie serwera. W efekcie Coolwalk może się pojawić nawet w takim telefonie z Androidem Auto, w którym system dawno nie był aktualizowany.

Nie zmienia to jednak faktu, że Android Auto 9.1 jest już dostępny dla kierowców w stabilnym wydaniu, co oznacza kolejny pakiet poprawek. Tym razem wszystko wskazuje na zmiany "pod maską", których nie widać na pierwszy rzut oka. Serwis autoevolution sam zwraca uwagę, że na tę chwilę przełomowych modyfikacji w systemie nie widać, co może oznaczać usuwanie błędów, które doskwierają konkretnym grupom użytkownikom. Trzeba bowiem pamiętać, że liczba telefonów i pojazdów na rynku generuje mnóstwo kombinacji telefon-samochód, przez co usuwanie błędów Androida Auto jest trudne.

Poza zmianą interfejsu menu głównego, ostatnio w Androidzie Auto zmienił się także ekran odtwarzania, którego zachowanie jest wspólne dla wszystkich aplikacji muzycznych. W efekcie w Spotify czy YouTube Music da się od niedawna przewijać utwory w przód i wstecz, wykorzystując do tego typowy pasek postępu. Wcześniej postęp odtwarzania symbolizowany był tutaj pierścieniem wokół przycisku odtwarzania, co w praktyce było mniej czytelnym rozwiązaniem.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)