HBO Max połączy się z Discovery+. Nowy serwis VOD ruszy w 2023 roku

HBO Max połączy się z Discovery+. Nowy serwis VOD ruszy w 2023 roku

HBO Max
HBO Max
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek
05.08.2022 08:45

Serwis HBO Max zniknie z rynku w formie, jaką znamy dzisiaj i powróci pod postacią nowego serwisu i aplikacji, łączących ofertę HBO Max i Discovery+. W praktyce nowy serwis VOD będzie kolejną mocną konkurencją dla Netfliksa. Start aplikacji w USA spodziewany jest w 2023 roku.

Chociaż serwis HBO Max jest dostępny w Polsce dopiero od niedawna, użytkownicy już muszą przygotować się na zmiany. Jak podaje The Verge, właściciele podjęli decyzję o połączeniu oferty HBO Max z Discovery+ i utworzeniu nowego serwisu VOD i aplikacji, które mają zadebiutować w połowie 2023 roku (w Europie na początku 2024 roku). Obecnie materiały z Discovery+ są dostępne dla użytkowników Playera.

Jak podał David Zaslav, szef przedsiębiorstwa Warner Bros. Discovery, połączenie obydwu usług przyniesie użytkownikom tylko korzyści. Przyznał, że w obecnej formie HBO Max miewa problemy techniczne, które z kolei nie dotyczą usługi Discovery+ z uwagi na nowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

To właśnie one mają zostać wykorzystane do stworzenia nowego serwisu VOD. Serwisy mają też różną ofertę - HBO Max dostarcza filmy i seriale, podczas gdy Discovery+ skupia się na dostarczaniu treści opartych na faktach. Po połączeniu, oferta nowego serwisu VOD siłą rzeczy będzie więc dużo szersza.

W praktyce takie połączenie może ponownie zamieszać na rynku VOD i odebrać Netfliksowi kolejnych subskrybentów. Z drugiej strony premiera spodziewana jest dopiero za rok na pierwszych rynkach, a do tego czasu Netflix zdąży już zapewne wdrożyć dodatkowe opłaty za dzielenie się abonamentem i/lub tańszy abonament z reklamami. Obydwa te ruchy mają pomóc w zatrzymaniu odpływu subskrybentów.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)