Połączenia z kierunkowych 18, 29 i 42. Uwaga na głuche telefony

Połączenia z kierunkowych 18, 29 i 42. Uwaga na głuche telefony

Rozmowa telefoniczna
Rozmowa telefoniczna
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
16.12.2021 17:20

Telemarketerzy nie dają za wygraną, ale niektóre połączenia są szczególnie podejrzane. Do naszej redakcji trafiło ciekawe zgłoszenie od pana Karola, który zwrócił uwagę na numery, z których ktoś dzwoni do niego i nie podejmuje rozmowy.

"Od pewnego czasu dostaję głuche telefony" - pisze na redakcyjną skrzynkę nasz czytelnik, prosząc o pomoc. Z załączonego zrzutu ekranu wynika, że natarczywe połączenia przychodzą do pana Karola nawet trzy w ciągu jednej godziny. Najnowsze trzy numery, o których mowa to:

  • (18) 544 01 45
  • (29) 640 09 31
  • (42) 211 94 63

Jak wynika z danych w serwisie nieznany-numer.pl, wszystkie trzy wymienione numery mają negatywną ocenę, a były wyszukiwane po kilka tysięcy razy każdy. W chwili pisania niniejszego tekstu, najnowsze wyszukiwania pochodzą sprzed zaledwie kilkunastu minut, co oznacza, że regularnie ktoś takie telefony otrzymuje.

Podejrzane połączenia
Podejrzane połączenia© dobreprogramy | Czytelnik Karol

Z opinii osób, które podjęły połączenie wynika, że telefony są głuche lub dzwoniącym jest w praktyce telemarketer, bądź automat. W tym ostatnim przypadku jest to więc kolejny przykład robocalls, czyli metody polegającej na wykorzystaniu nagranych kwestii lektora i dobieraniu ich odpowiednio do trwającej rozmowy. Takie połączenia warto szybko kończyć, bo do niczego korzystnego raczej nie doprowadzą.

Warto zwrócić uwagę, że w niektórych smartfonach wymienione numery automatycznie są oznaczane jako spam. Osoby, które podjęły podejrzane połączenie i chcą uniknąć "powtórki z rozrywki" w przyszłości, mogą dodać dany numer do czarnej listy w smartfonie, by drugi raz nikt się do z niego nie mógł dodzwonić.

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)