SMS o Netfliksie: "Twoja subskrypcja jest tymczasowo zawieszona"

SMS o Netfliksie: "Twoja subskrypcja jest tymczasowo zawieszona"

Uwaga na fałszywe SMS-y o Netfliksie
Uwaga na fałszywe SMS-y o Netfliksie
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Oskar Ziomek
02.01.2023 08:46

Wiadomości SMS o rzekomo zawieszonej subskrypcji serwisu Netflix trafiają masowo do Polaków. Do naszej redakcji docierają takie zgłoszenia od kilku dni, a jedno z najnowszych dotyczy SMS-a z numeru +48503367261. Podobną wiadomość można dostać także od innych nadawców. Co najważniejsze - w każdym przypadku to oszustwo i podszywanie się pod Netfliksa.

SMS o tymczasowo zawieszonej subskrypcji Netfliksa to oszustwo. Ktoś podszywa się pod serwis VOD i wysyła do Polaków wiadomości zachęcające do kliknięcia załączonego linku. Odwiedzenie łącza ma umożliwić "reaktywowanie" konta Netfliksa, ale to przekręt - ofiara trafi na stronę, gdzie poza loginem i hasłem do Netfliksa zostaną od niej wyłudzone dane karty płatniczej, co prowadzi do kradzieży pieniędzy z konta.

Netflix aktywnie walczy z użytkownikami łamiącymi zasady regulaminu, którzy dzielą się hasłem do jednego konta ze znajomymi czy rodziną, a kluczowe zmiany w tym zakresie będą wprowadzane od początku 2023 roku. Oszuści wykorzystują nośność tego tematu i poprzez wysyłanie spreparowanych SMS-ów liczą na łatwy zysk. Jeśli odbiorca nie zorientuje się, że jest oszukiwany, straci dane i pieniądze.

Fałszywy SMS o Netfliksie
Fałszywy SMS o Netfliksie© dobreprogramy

Po otrzymaniu podobnego SMS-a, warto przede wszystkim zachować spokój. Co do zasady radzimy uznać, że jest fałszywy, ale dociekliwi mogą na własną rękę sprawdzić w ustawieniach swojego konta Netfliksa, czy nie ma żadnego problemu z subskrypcją. Podkreślamy przy tym, że nie należy klikać załączonego w treści SMS-a linku, bo ten jest fałszywy i prowadzi do spreparowanej strony, której domena jest tylko podobna do autentycznej, wykorzystywanej przez serwis Netflix.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)