Google Maps: Android Auto może powodować problem z GPS-em

Google Maps: Android Auto może powodować problem z GPS‑em

Przykładowa trasa w Google Maps
Przykładowa trasa w Google Maps
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
23.01.2023 15:26, aktualizacja: 23.01.2023 18:57

Kierowcy korzystający z Google Maps mogą doświadczać usterki związanej z odczytywaniem informacji o lokalizacji. Wszystko wskazuje na to, że w wyniku błędu smartfon z Androidem nie potrafi zinterpretować danych GPS-a po podłączeniu telefonu do samochodu obsługującego system Android Auto.

O szczegółach problemu pisze serwis autoevolution. Jak się okazuje, kierowca może trafić na sytuację, w której Mapy Google przestają wyświetlać właściwą lokalizację dopiero wtedy, gdy działa system Android Auto. Naturalnym wnioskiem wydaje się więc, że to system dla kierowców jest źródłem utrudnień. Co więcej, trudno winić za to najnowszego Androida Auto 8.7. To wydanie jest bowiem dostępne w sieci dopiero od kilku godzin, a usterka zdaje się występować dłużej - jest więc najpewniej związana z wydaniem 8.6.

Jak dotąd problem Google Maps nie został w żaden oczywisty sposób rozwiązany. Serwis autoevolution proponuje użytkownikom doświadczającym błędu po prostu skorzystać z innej aplikacji. Oczywistą alternatywą dla Google Maps wydaje się być dostępna w Androidzie Auto od zawsze nawigacja Waze. Warto jednak pamiętać, że od 2021 roku działa tu również szereg aplikacji firm trzecich, w tym Yanosik, Sygic czy TomTom AmiGO.

Dyskusja o problemie dotyczącym Google Maps toczy się między innymi na oficjalnym forum użytkowników Androida Auto, gdzie Google prosi wprost kierowców o podawanie większej liczby informacji, by zdiagnozować usterkę. Na tę chwilę zgłoszeń jest więc jak widać zbyt mało, by pomóc użytkownikom. Ze swojej strony proponujemy zadbać o aktualizację oprogramowania. Warto sprawdzić możliwość pobrania najnowszego Androida Auto 8.7, co może rozwiązać niektóre błędy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)