Android Automotive: każdy może pobrać nawigację Waze

Android Automotive: każdy może pobrać nawigację Waze

Android Automotive OS
Android Automotive OS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Polestar
Oskar Ziomek
16.05.2023 09:31

Android Automotive pozwala już wszystkim kierowcom instalować nawigację Waze, która została wyposażona w bazę lokalizacji punktów ładowania samochodów elektrycznych. Wcześniej Waze mógł się pojawić tylko w wybranych modelach Renault i Polestar.

Android Automotive powoli zdobywa rynek i działa w niewielu modelach samochodów na świecie, ale prognozuje się, że to właśnie ten system jest przyszłością w perspektywie najbliższych lat w motoryzacji, zaś Android Auto stanie się mniej atrakcyjną alternatywą lub w ogóle zniknie z samochodów. Cieszy więc informacja, że nawigację Waze można już instalować w dowolnym aucie z Androidem Automotive, a nie tylko wybranych modelach Renault i Polestar - zwraca uwagę serwis autoevolution.

Nawigacja Waze została równolegle doposażona w bazę stacji ładowania samochodów elektrycznych, toteż rozszerzenie możliwości instalacji do wszystkich samochodów z Androidem Automotive jest tym bardziej uzasadnione. Wśród niewielkiej grupy aut z systemem Google'a część oferuje bowiem wyłącznie napęd elektryczny.

Android Automotive to swego rodzaju rozwinięcie Androida Auto, a kluczowa różnica to brak konieczności podłączania telefonu do samochodu do działania. Android Automotive to niezależny system operacyjny zainstalowany w pojeździe, który stabowi alternatywę dla dotychczas obecnych w autach autorskich systemów infotainment tworzonych przez producentów pojazdów.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)