Google Maps bez problemu z ciemnym motywem - zaktualizuj aplikację

Google Maps bez problemu z ciemnym motywem - zaktualizuj aplikację

Google Maps
Google Maps
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
23.06.2022 11:23

Mapy Google poprawnie obsługują już ciemny i jasny motyw. Problem występował przez ostatnie dni zarówno w aplikacji na Androida, jak i na ekranach samochodów w Androidzie Auto. Usterka została rozwiązana w Google Maps 11.35.1 - wystarczy pobrać aktualizację.

Usterka ciemnego motywu w Google Maps doskwierała kierowcom przez dobrych kilka dni, jak nie tygodni. Problem nagłośniono w pierwszej połowie czerwca, kiedy użytkownicy zaczęli zauważać, że podłączony do samochodu smartfon domyślnie wyświetla w Androidzie Auto mapy w ciemnym motywie - niezależnie od ustawień, pory dnia czy włączonych świateł. Szybko okazało się, że problemy pojawiają się także w Mapach Google obsługiwanych w smartfonach.

Nie trzeba było długo analizować tematu, by dojść do wniosku, że winna jest ostatnia aktualizacja Google Maps, bo problem pojawiał się u kierowców korzystających z aplikacji w wersji 11.33.1. Dzięki tej wiedzy usterkę ciemnego motywu w Mapach Google można było równie łatwo ominąć - świadomie instalując starsze wydanie. Teraz nie trzeba już kombinować, bo wystarczy aktualizacja Google Maps do najnowszej wersji 11.35.1 - zwraca uwagę autoevolution.

Aktualnie zainstalowane wydanie aplikacji można sprawdzić w ustawieniach. Jeśli wciąż jest to starsze wydanie niż 11.35.1, aktualizację prawdopodobnie da się wymusić z poziomu sklepu Google Play, o ile nie jest ograniczana przez Google'a i wdrażana etapami. W najgorszym wypadku trzeba się po prostu uzbroić w kilka dni cierpliwości, a najnowsze wydanie Map Google z pewnością trafi do każdego smartfonu z Androidem.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)