Microsoft Designer już dostępny. Tworzenie grafiki stało się proste

Microsoft Designer już dostępny. Tworzenie grafiki stało się proste

Microsoft Designer
Microsoft Designer
Źródło zdjęć: © Microsoft
Wojciech Kulik
28.04.2023 09:53, aktualizacja: 28.04.2023 19:14

Wykorzystując sztuczną inteligencję, Microsoft Designer potrafi tworzyć plakaty, zaproszenia i posty na Instagram. Wystartowały publiczne testy tego narzędzia, które może przynieść olbrzymią oszczędność czasu i energii.

Microsoft Designer to rozbudowane narzędzie, które mocą sztucznej inteligencji tworzy rozmaite projekty wizualne. Jak to działa? Wystarczy wpisać w pole tekstowe, czego się potrzebuje, a kreator sam wygeneruje banery, plakaty, wizytówki czy zaproszenia. Zajmie mu to kilka, może kilkanaście sekund. Działa to jak DALL-E, ale ma być jeszcze bardziej intuicyjne i wygodne, a do tego zintegrowane z pakietem biurowym, a w przyszłości i z przeglądarką.

Startują publiczne testy Microsoft Designer. To sztuczna inteligencja generująca obrazy

Designer umożliwia generowanie nowych obrazów, ale też pracę na tych, które wgramy. Zaproponowane projekty natomiast można swobodnie modyfikować czy też dodawać napisy.

Nie chodzi tu tylko o kreatywne wspomagania użytkownika (choć i to jest nie bez znaczenia). Microsoft Designer przede wszystkim może przynieść olbrzymią oszczędność czasu (a przy okazji też pieniędzy). Testy, które oficjalnie ogłosił Microsoft, pokażą czy faktycznie tak jest.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aplikacja Microsoft Designer jest dostępna za darmo i tak pozostanie. Osoby z aktywnym pakietem Microsoft 365 otrzymają jednak dostęp do dodatkowych funkcji "premium". Amerykański gigant planuje także zintegrować podstawowe narzędzia Designera z przeglądarką Edge, dzięki czemu utworzenie ładnego graficznie posta na Facebooka lub Instagram nie będzie wymagało nawet zmiany programu.

Microsoft stawia wszystko na sztuczną inteligencję

Microsoft jest przekonany, że sztuczna inteligencja to aktualnie najważniejsza technologia na rynku. Jest też zdeterminowany, by wygrać wyścig z konkurencją, a (udostępniany teraz) Designer to tylko jeden z kroków na drodze do realizacji tego celu.

Nie od wczoraj przecież Bing oferuje naturalne konwersacje z Chatem GPT i narzędzia AI trafiają też do przeglądarki Edge. W niezbyt odległej przyszłości ma się pojawić także nowy system operacyjny i głośno mówi się o tym, że sztuczna inteligencja będzie fundamentem Windows 12.

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)